Artist

Background

Шок! Германия на колене пред Корея и аут от Световното по футбол!

Written by on юни 27, 2018

Шокиращата връзка на Световното първенство по футбол 2018 е факт! действащият световен шампион Германия е аут от турнира, след като не успя да вкара гол на Южна Корея, а освен това допусна два гола в добавеното време и загуби с 0:2. Така, след категоричната победа на Швеция срещу Мексико, Германия остана едва на 3-а позиция в група F и няма да играе на осминафинал.

В добавеното време Тони Кроос без да иска подаде топката на Ким, който в 92′ вкара за 1:0 в полза на Корея – истински шок за Германия. Така се стигна до загуба на световния първенец и за 3-и пореден Мондиал първенецът е аут от шампионата и няма да може да защити титлата си! В последната минута на добавеното време Хюн Мин Сон вкара още един гол и това тотално провали германците!

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Германия започна по-активно срещата, но в същото време Корея атакуваше много опасно на скорост и първата сериозна опасност беше пред врата на Мануел Нойер. Вратарят сбърка серизоно при изстрел на Хюн Мин Сон, изпусна топката и тя се озова в близост до нападател в червена фланелка. Все пак обаче опитният страж успя да избие в корнер и предпази вратата си от нелеп гол.

В 24′ Хюн Мин Сон пропусна страхотен шанс за своя отбор. Топката беше центрирана от крилото, а Суле не успя да избие добре. Тя се озова на крака на звездата на Тотнъм, който стреля от воле, но топката излезе в аут.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Втората част започна с натиск на Германия, но в 50′ Месут Йозил имаше страхотен шанс да се разпише. Той получи отлична топката в наказателното поле, но от 3 метра с глава стреля право в обсега на вратаря, който съумя да спаси – все още 0:0. Малко по-късно Йозил даде марково центриране на Вернер, но волето на нападателя не се получи.

С две контраатаки играчите на Корея можеха да направят задачата на Германия още по-трудна, след като на два пъти можеше да падне гол във вратата на Нойер. При първата Хюн Мин Сон потърси дузпа, но си заслужи жълт картон в опит да си изпроси нарушение. Малко по-късно Мун навърза двама защитници, но се засуети в наказателното поле и Хумелс успя да отнеме коженото кълбо. В 69′ резервата Марио Гомес получи шанс да стреля, но с глава прати топката право в ръцете на вратаря.

В 77′ Хумелс и Суле сбъркаха много сериозно в своята половина, но за щастие на Германия в защита се беше върнал Кимих, който успя да блокира Хюн Мин Сон, който очакваше да е сам срещу Нойер. Само минута по-късно Корея можеше да се разпише, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата.

Германия излезе в атака с пускането на Брандт, но атаките изобщо не се получаваха за шампионите. Брандт и Кроос пробваха удари, но те също не се получаваха. В 87′ непростим пропуск направи Матс Хумелс, който от 2 метра пропусна прекрасно положение с глава от 3 метра. В 88′ Кроос се опита да вкара, но вратарят спаси удара му по трева.

В първата минута на добавеното време Ким вкара гол след ужасна грешка на Кроос. В опит да изчисти той чукна топката към нападателя на Корея, който беше сам срещу Нойер и от 2 метра не сбърка. Беше посочена първоначално засада, но след намеса на VAR голът беше зачетен.

5 минути по-късно Корея вкара още един гол, след като Сон се разписа на празна врата

Състави:

Южна Корея: Джо, Ю. Лии, Юн, Сон, Коо, Хонг, Юнг, Дж. С. Лии, Муун, Ким, Янг

Германия: Нойер, Хектор, Хумелс, Кедира, Кроос, Вернер, Йозил, Ройс, Горецка, Зюле, Кимих

Преди мача

Световният шампион от 2014 година Германия се представя сравнително колебливо от началото на Мондиала. Играчите на Йоахим Льовв загубиха от Мексико на старта и трудно победиха Швеция във втория си мач, като днес ще търсят задължителен успех, за да продължат напред в надпреварата.

Тимът на Южна Корея загуби и двете си срещи до момента, но азиатският тим все още има шанс за фазата на директните елиминации. Те ще трябва да търсят задължителна победа днес с по-изразителен резултат, като също ще се надяват и на помощ от Мексико в мача им с Швеция.

За “маншафта” няма да видим на терена Жером Боатенг, който бе изгонен в последния мач на тима, както и Себастиан Руди, който е със счупен нос след мача със скандинавците. За Южна Корея Ки Сун Йон пропуска мача заради травма в прасеца.